Õpilastele sõidusoodustuste võimaldamisest septembrist 2016

Õppeaasta algab taas, vaid mõned nädalad veel! Seega on põhjust rääkida õpilaste kooli ja koju sõidust.

Sõidusoodustust võimaldatakse neile statsionaarses õppes põhi- ja üldkeskharidust omandavatele õpilastele, kelle alaline elukoht Eesti rahvastikuregistri andmetel on Rapla vallas ning ei asu õppeasutusega samas asulas. Sõidusoodustuse periood on 1. septembrist 2016. a kuni 6. juunini 2017. a. 9. ja 12. klassi õpilaste kaardid kehtivad 22. juunini 2017.

Kutse- ja kõrgkoolide õppurid  saavad soodustusi oma koolide kaudu.

Soodustuste ulatused ühistranspordi kasutamisel on järgmised:

1) 100 % ulatuses kodust kooli ja tagasi, kui üldhariduse omandamine toimub Rapla maakonnas asuvas statsionaarse õppega üldhariduskoolis;

2) kui hariduse omandamine toimub väljaspool Rapla maakonda asuvas statsionaarse õppega üldhariduskoolis, kompenseeritakse  üks pilet õppenädalal sihtkohta ja üks pilet tagasi 100 % ulatuses või igapäevaste  sõitude korral  50 % ulatuses sõidupiletite või kuukaardi esitamisel;

3) vene õppekeelega õpilastele kompenseeritakse sõidukulud 100% ulatuses lähima vene õppekeelega koolini.

Vanemal või õpilasel alates 15. eluaastast on võimalik taotleda sõidukaarti (AS Hansa Bussiliinide sõiduliinidel) või sõidukulude kompenseerimist piletite alusel.

Avalduste esitamine toimub järgmiselt:

1. Avalduse sõidukaardi saamiseks peavad Rapla Vallavalitsusele esitama kõikide 1. klassi õppima asuvate ja sõidukaarti vajavate laste vanemad.

2. Kõikide seni sõidukaarti omanud 9. ja 12. klassi õpilaste sõidukaardid on kuulutatud kooli lõpetamise tõttu kehtetuteks. Seega peavad 10. klassi õppima asuvate õpilaste vanemad või õpilased ise (kui vanust on 15. a või rohkem) sõidukaardi saamiseks esitama uue avalduse.

3. Uut kaarti vajavad ka need õpilased, kes vahetasid kooli ja/või elukohta. Uue kaardi saamiseks palun esitada avaldus. Kui kaart on kadunud või katki palun esitada avaldus.

Kõikide sõidukaarti omavate ja põhikoolis (2. - 9. klassides) või gümnaasiumis (11.-12. klassides) õppivate õpilaste kaardid uuendatakse automaatselt ja tasuta. Avaldust selleks esitada vaja ei ole.

Sõidukaardi saamiseks esitab vanem või õpilane alates 15. eluaastast Rapla Vallavalitsusele vormikohase avalduse paberkandjal originaal- või digiallkirjaga e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Vormikohase avalduse leiate Rapla valla kodulehelt  http://rapla.kovtp.ee/blanketid2 . Paberil avaldust saab täita vallavalitsuses sekretäri juures.

Avalduse menetlemise aluseks on rahvastikuregistri elukoht ning hariduse infosüsteemi kool ja klass.

Esmakordse kaardi väljastamisel on kaart saajale tasuta. Õppeaasta jooksul kaotatud või katki läinud kaardi peab taotleja ise Hansa Liinidelt välja ostma. Korduvkaardi hind on 3 eurot.

Kaarti tohib kasutada vaid selle omanik sõiduks kodust kooli ja tagasi, igal koolipäeval üks kord. Reeglite rikkumise korral tühistatakse kaardi kasutamise õigus ja õpilane saab edaspidi soodustust vaid sõidupiletite alusel. Iga kuu esitab vedaja meile nimelise tabeli ja seetõttu on kaardi kasutamise reeglite täitmise ülevaade pidev.

Õpilane, kes sõidab kooli väljapoole Rapla maakonda, saab sõidukulude kompensatsiooni taotlemiseks esitada avalduse sõidupiletite alusel. Vormikohane avaldus on sama, mis sõidukaardi taotlemisel. Avaldusele lisatakse koolipäevadel kodust kooli ja tagasi sõiduks kasutatud sõidupiletid või kuukaart. Sõidupiletid palun kleepida avalduse tagaküljele või lisalehele kuupäevalises järjestuses. Väljamakse teostatakse peale vastavuse kontrolli hiljemalt avalduse esitamisele järgneva kuu 10. kuupäevaks avalduses märgitud isiku pangaarvele.

Kõik maakonnaliinide sõidugraafikud leiate portaalist www.peatus.ee. Rapla linnaliinidel sõitu ei kompenseerita.

Küsimustega võib pöörduda Rapla Vallavalitsuse rahvastikuregistri spetsialisti Eha Tolm´u poole telefonil 4890 543 või e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Turvalist kooliteed!

Tiina Roosimägi